blog


"Ayhan Kotra:Türkiye'nin Denizcilik Geleneğini Maket Gemilerle Yansıtan Bir Hikaye"

"Ayhan Kotra:Türkiye'nin Denizcilik Geleneğini Maket Gemilerle Yansıtan Bir Hikaye"

Yazar: Okunma Sayısı: 81 Yayın Tarihi: 24 Mar 2024 Yorum 0

"Ayhan Kotra'nın maket gemi sanatındaki öncülüğü ve tutkusuyla şekillenen etkileyici hikayesi,Türkiye'nin denizcilik mirasını benzersiz bir şekilde yansıtıyor."

Devamı..!

Gemi Maketi Hobi Seti

Gemi Maketi Hobi Seti

Yazar: John Okunma Sayısı: 1797 Yayın Tarihi: 29 Aug 2022 Yorum 0

Gemi maketi yapımı denizciliğin ilk zamanlarından itibaren başlayan eski bir zanaattır. Günümüzde model gemi maket koleksiyonları deniz tutkunları için vazgeçilmez bir hobidir. Su Üstünde, gemi maketleri mevcut gemilerin orijinal gemi planları ile oluşturulmuş pek çok gemi türünü kapsamaktadır. Gemi maket koleksiyonerleri için özenle hazırlanan Su Üstünde gemi maketleri, atölyelerimizde tamamen el işçiliği ile üretilmektedir. Birbirinden özel gemi maketleri sergilenmeye hazır olarak sizlere sunulmaktadır.

Devamı..!

Mağaza Resimlerimiz

Mağaza Resimlerimiz

Yazar: Okunma Sayısı: 3710 Yayın Tarihi: 09 Mar 2017 Yorum 0

1952'de SİNOP'ta açılan mağazamızdan günümüze kadar sektörde işlev göstermeye devam eden mağaza resimlerimizden kareler..

Devamı..!

Ödüllerimiz

Ödüllerimiz

Yazar: Okunma Sayısı: 2007 Yayın Tarihi: 09 Mar 2017 Yorum 0

Ayhan Kotra 65 yıldır Sinop'un simgesi haline gelen başarılarını taçlandırmaya devam etmekte olup firmalardan vakıflardan aldığımız ödüllerle onure olmaya devam etmektedir..

Devamı..!

Ayhan Kotra Ziyaretcilerimiz

Ayhan Kotra Ziyaretcilerimiz

Yazar: Okunma Sayısı: 4944 Yayın Tarihi: 09 Mar 2017 Yorum 0

1952 yılından günümüze kadar AYHAN KOTRA markasıyla hizmet vermeye devam eden mağazamız da yolu Sinop'a düşen ünlü ziyaretçilerimiz bizleri ziyaret ederek onurlandırdı.

Devamı..!

Ayhan Usta Kimdir

Ayhan Usta Kimdir

Yazar: Okunma Sayısı: 5631 Yayın Tarihi: 03 Mar 2017 Yorum 1

Ayhan DEMİR; 1936 Sinop Doğumludur. Bu sanatı 1950 senesinde Sinop Cezaevinde yatan USTA adlı bir kişiden etkilenerek geliştirdi. Usta o zamanlarda aftan yararlanarak maketleri üretmek için ufak bir atölye açmıştır. Bu maketleri o zamanlarda Sinop Limanına gelen yolcu vapurlarına satıyormuş. Ustanın atölyesinde gördüğüm bir maketten çok etkilendim ve bu sanatı geliştirmeye karar verdim.

Devamı..!

1 den 6 e 6 (1 sayfa) ürün gösteriliyor